شنبه, 13 خرداد 1402
  • ساعت : ۱۱:۳۰:۳۵
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ 
  • کد خبر : ۵۰۶۱
    /  4
مناسب سازی معابر شهری اولویت شهرداری است
پیمان شکرزاده شهردار گلپایگان: رعایت کامل قوانین مناسب سازی برای تمامی معابر و فضاهای عمومی که در شهر گلپایگان در حال طراحی یا احداث می باشند الزامی است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری گلپایگان  شکرزاده با اشاره به ضرورت دسترسی آسان کم توانان جسمی، معلولان و جانبازان به معابر و فضاهای شهری، گفت: در گذشته وجود برخی موانع به خصوص در نحوه طراحی و اجرای معابر عمومی، پارک ها و فضای سبز، بسیاری از این فضاها را فاقد شرایط لازم برای حضور افراد دارای معلولیت جسمی-حرکتی در جامعه کرده است.

شکرزاده گفت:برای دستیابی به محیط مناسب برای این افراد لازم است شبکه معابر شهری شامل شبکه پیاده و شبکه ارتباطی پیاده و سواره و همچنین محیط های مرتبط با معلولان اعم از پارک ها، مبلمان شهری، نورپردازی و حتی نحوه چیدمان پوشش گیاهی مناسب سازی شود.

وی با ابراز خرسندی از اقدامات موثر در راستای مناسب سازی معابر شهر ، بیان داشت: شهرداری گلپایگان طی سه سال گذشته گام های عملی برای  مناسب سازی فضاها و معابر شهری پر تردد انجام داده است.

ایشان افزودند: مناسب سازی فضاها و معابر شهری برای تردد آسان تمامی اقشار از معلولان تا زنان باردار، سالمندان، نابینایان و ناشنوایان در اکثر نقاط هسته مرکزی شهر صورت گرفته و سعی بر این است تا در سریعترین زمان ممکن کلیه معابر شهر مناسب سازی گردد.​​​​​​​

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.9.0
    V5.7.9.0