دوشنبه, 26 مهر 1400
  • ساعت : ۰:۳۸:۳۰
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ 
  • تعداد بازدید : 470
  • کد خبر : ۴۹۷۰
مراسم اعطای لوح شهر ملی منبت به شهردار گلپایگان
به گزارش روابط عمومی شهرداری گلپایگان: #پیمان_شکرزاده شهردار گلپایگان در مراسم نشست رونمایی برنامه های نخستین جشنواره بین المللی صنایع دستی ایران که با وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، معاون عمرانی وزیرکشور ومدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان در مجموعه فرهنگی نیاوران تهران برگزار شد حضور یافت و در این مراسم اعطای لوح شهر ملی منبت به شهردار گلپایگان انجام گرفت .

#پیمان_شکرزاده گفت: به همت و پشتوانه مردمی و هنرمندان منبت ، مجموعه مدیران استان و شهرستان، گلپایگان به عنوان شهر ملی منبت  انتخاب شده است. 
وی افزود: برندسازی مؤثر برای منبت گلپایگان به عنوان صنایع‌دستی ‌ویژه شهر گلپایگان در جهان پسا کرونا، ترویج دانش در تولید و عرضه صنایع‌دستی نوین با کمک منبت به‌ویژه همپوشانی صنایع‌دستی با صنعت گردشگری، ایجاد پویش ملی در راستای تولید و عرضه بهینه محصولات صنایع‌دستی و تبدیل گلپایگان به یک مرکز مهم و تاثیر گذار در منبت اشاره کرد.
با توجه به اینکه گلپایگان در اسناد بالادستی به عنوان قطب گردشگری در استان شناخته شده است، باید این هنر را آن طور که شایسته آن است به گردشگران ارائه دهیم. برنامه‌ریزی در جهت اخذ گواهی اصالت برای منبت اصیل گلپایگان انجام گردد تا منبت گلپایگان در سطح کشور و جهان معرفی شود.
شهردار گلپایگان با بیان اینکه شهرهایی که ملی و جهانی می‌شوند قبل از اینکه امتیاز و افتخاری را برای مسئولین آن شهر به همراه بیاورد مسئولیتی است که بر دوش آنها می‌گذارد تاکید کرد: اینکه هنر ایرانی قابلیت عرضه در سطح جهان را دارد بسیار خوب است اما مهمتر از آن این است که بتوانیم کیفیت آن را حفظ کنیم و این هنر را در سطح ایران و جهان معرفی کنیم .
شکرزاده با بیان اینکه یکی از بهترین دستاوردهای جهانی و ملی شدن، دمیده شدن روح امید در میان هنرمندانی است که سال‌ها به زنده نگه داشتن صنایع دستی شهر و دیار خود همت گماشتند، افزود: امروزه با شیوع ویروس کرونا و مشکلاتی که در جامعه هست این هنرمندان نیازمند حمایت ویژه وزارت میراث فرهنگی و مجموعه مدیریت شهری و شهرداریها هستند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: زمان آن است که شبکه ارتباطی شهرهای جهانی صنایع دستی ایران برای انتقال تجربه ها شکل بگیرد و باید در این زمینه برنامه ریزی جامعی داشته باشیم .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.9.0
    V5.7.9.0