چهارشنبه, 8 بهمن 1399
  • ساعت : ۸:۵۰:۵۷
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ 
  • تعداد بازدید : 31
  • کد خبر : ۴۹۵۶
برگزاری جلسه كمیسیون مهر و میراث به همت شهرداری گلپایگان
شکرزاده در این دیدار که روز پنج شنبه 11 دی ماه 99 به دعوت شهرداری گلپایگان صورت گرفت، با بیان این که زیر ساخت های گردشگری و احیای بافت های تاریخی لازمه ی گردشگری هستند؛ اظهار کرد: با توجه به اینکه اجرای طرح تفصیلی در دستور کار شهرداری قرار دارد و بعد از ابلاغ، به عنوان سند بالادستی برای تمامی اداره ها قابل اجرا خواهد بود، انتظار می رود اداره میراث فرهنگی در زمینه ی آثار تاریخی و حرایم ضمن اعلام نظر، همراهی بیش تری با شهرداری داشته باشد.

پیمان_شکرزاده شهردار گلپایگان:

 میراث فرهنگی و تاریخی، می تواند نیروی محرک توسعه شهر باشد. پیمان_شکرزاده شهردار گلپایگان به همراه چند تن از معاونان و مدیران ، در جلسه کمیسیون مهر و میراث با نماینده اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری و تعدادی از مدیران این اداره گفت: اعتقاد دارم که میراث فرهنگی، باستانی و تاریخی شهر می تواند نیروی محرک توسعه شهر باشد.
 
شکرزاده در این دیدار که روز پنج شنبه 11 دی ماه 99 به دعوت شهرداری گلپایگان صورت گرفت، با بیان این که  زیر ساخت های گردشگری و احیای بافت های تاریخی لازمه ی گردشگری هستند؛ اظهار کرد: با توجه به اینکه اجرای طرح تفصیلی در دستور کار شهرداری قرار دارد  و بعد از ابلاغ، به عنوان سند بالادستی برای تمامی اداره ها قابل اجرا خواهد بود، انتظار می رود اداره میراث فرهنگی در زمینه ی  آثار تاریخی و حرایم ضمن اعلام نظر، همراهی بیش تری با شهرداری داشته باشد.
شهردار گلپایگان خاطر نشان کرد: میراث فرهنگی و تاریخی شهر گلپایگان در حال تخریب هستند و شهرداری با توجه به تخصیص بودجه برای احیای بافت تاریخی و میراث فرهنگی شهر، فراتر از وظیفه خود نسبت به باز سازی و حفظ آن ها اقدام و تلاش کرده است که در این زمینه می توان به بازسازی و احیای بناهایی چون #مسجدجامع و حمام های #بهشت و #آحسین اشارکرد.
شکر زاده با بیان این که گلپایگان، قطب گردشگری معرفی شده افزود: با یک کار کارشناسی شده کتابچه ی فرصت های سرمایه گذاری با شعار"گلپایگان دیار آفرینش، هنر، تمدن و تمکن" با هدف جذب سرمایه گذار تدوین شده و تلاش ما بر این است که در دوران پسا کرونا، موضوع گردشگری جایگاه ویژه و واقعی خودش را پیدا کند و با گسترده کردن محدوده ی گردشگری از تمام ظرفیت های بوم گردی، فرهنگی –تفریحی، علمی و ... در راه توسعه و پیشرفت شهر و منطقه بهره مند شویم وشاهد جذب بیشتر گردشگران در گلپایگان باشیم.
در این دیدار، مهندس قانونی نماینده میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلپایگان هم ضمن تاکید بر احیای فضای های تاریخی و تک بناها و هویت بخشی به این اماکن  به کمک همه نهاد ها گفت: اقدامات شهرداری گلپایگان ارزشمند و درخور قدردانی است و اگر در فرایند طرح ها و پروژها با نگاه شهردار توانمند گلپایگان و با تجربیات وی پیش رویم و همکاری کنیم به نتایج مطلوبی دست خواهیم یافت.
شهردار اظهار کرد: برای احداث موزه آثار تاریخی، میزان و متراژ مورد نیاز و طرح توجیهی فنی و اقتصادی را بایستی اداره میراث شهرستان  بررسی و به شهرداری گلپایگان ارایه نماید تا پس از تصویب شورای اسلامی شهر گلپایگان اقدام لازم صورت پذیرد.
جهت راه اندازی  بازارچه صنایع دستی در بوستان جنگلی، شهرداری و شورای شهر  با رعایت قوانین و ظوابط آماده همکاری با هنرمندان عزیز و انجمن های فرهنگی میباشد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.6.6.0
    V5.6.6.0