چهارشنبه, 18 تير 1399
  • ساعت : ۱۰:۲۶:۳۴
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۲/۲۱ 
  • تعداد بازدید : 85
  • کد خبر : ۴۸۹۲
واكاری 7000اصله درخت در سطح شهر گلپایگان
مهندس شکرزاده شهردار گلپایگان در خصوص واکاری درختان سطح شهر اظهار نمود : با توجه به آفت زدگی و کهولت سن تعدادی از درختان در سال های گذشته ، واحد فضای سبز شهرداری گلپایگان اقدام به واکاری و جایگزینی درختان قطع شده در سطح شهر نموده است.

مهندس شکرزاده شهردار گلپایگان در خصوص واکاری درختان سطح شهر اظهار نمود : با توجه به آفت زدگی و کهولت سن تعدادی از درختان در سال های گذشته ،  واحد فضای سبز شهرداری گلپایگان اقدام به واکاری و جایگزینی درختان قطع شده در سطح شهر نموده است.

شهردار گلپایگان افزود : 5000 اصله درخت از نوع(بید،بید مجنون،کاج تهران،کاج مشهد،سرو نقره ای، سرو شیراز، سرو خمره ای،چنار،ابریشم،نارون، سرو خزنده، توت مجنون و انواع درختچه شامل یاس زرد،یاس بنفش معطر و...) در پارکهای بانوان،خرازی،شادی و جنگلی و500 اصله یاس بنفش معطر در معابر سطح شهر کاشته و واکاری  7000 اصله درخت در کلیه معابر شهر و همچنین توسعه فضای سبز شهری در میادین 9دی ، مسکن مهر و شهرک الوند انجام شد.

ایشان همچنین با اشاره به اهدا 5000  اصله درخت و درختچه در سطح شهروهمکاری در کاشت آن به شهروندان متقاضی ، بیان نمود: درختان مثمرهمانند : شاه توت،توت بارده،سیب زرد و قرمز پاییزه،بادام و زردآلو اصلاح شده درگلزارمطهر شهدا  و میدان کارگر کاشته شد .

شهردار گلپایگان در پایان گفت: تغییر پوشش گیاهی خیابان امام حسین (ع) با توجه به وضعیت نامطلوب درختان فعلی(کهولت سن و آفت زدگی) وکوددهی از نوع بایوجمی و سم پاشی بیش از 25هزار اصله از درختان سطح شهر ، جهت تقویت و حفظ سلامت درختان در حال انجام است.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.6.6.0
    V5.6.6.0