يکشنبه, 17 فروردين 1399
عنوان : برگزاری پویش درختكاری با شعار «درخت دوستی بنشانیم»توسط شهرداری گلپایگان
کد خبر : ۴۸۷۹
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۱۲/۱۸ 
ساعت : ۷:۴۴:۴۹

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

شهرداری گلپایگان طبق سنوات گذشته، به مناسبت گرامیداشت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری اقدام به کاشت نهال در پارک جنگلی نمود.

این مراسم در صبح روز شنبه مورخ 17 اسفند ماه ، با حضور شهردار ، اعضای شورای اسلامی شهر و معاونین ومدیران شهرداری وجمعی از مسئولین شهرستان برگزار شد.

مهندس شکرزاده، شهردار گلپایگان ضمن تبریک میلاد حضرت امام علی علیه السلام وخیر مقدم به مسئولین با اشاره به اینکه هر سال به منظور فرهنگ سازی و ترویج سنت حسنه کاشت نهال و گسترش فضای سبز شهری مراسم روز درختکاری با حضور جمع کثیری از دانش آموزان و دوستداران محیط زیست برگزار می شد ولیکن در سال جاری به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ، مراسم به شکل محدود در پارک جنگلی برگزار گردید و پس از کاشت تعدادی درخت به شکل نمادین توسط مسئولین، در این پارک و محوطه اطراف آن 5000 اصله درخت کاشته می شودکه جزء فاز دوم طرح توسعه پارک جنگلی می باشد.

شهردار گلپایگان در ادامه افزود : در حال حاضرمساحت فضای سبزشهر گلپایگان 5/133 هکتار می باشد که نسبت به سال گذشته 5/3 هکتار افزایش یافته و سرانه فضای سبز برای هر نفر 7/26 متر مربع است .

ایشان همچنین در حاشیه مراسم روز درختکاری در خصوص افتتاحیه پروژه های شهرداری افزود : با توجه به قولی که در مورد بهره برداری از پروژه های شهرداری به خصوص راه اندازی پارک بانوان تا اواخر سال جاری داده بودیم ، این پروژه ها تا پایان سال تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید ولی افتتاحیه آن به دلیل شیوع ویروس کرونا در سال جدید برگزار خواهد شد.

مهندس حسین زاهدی رییس شورای اسلامی شهر گلپایگان  ضمن تبریک میلاد حضرت امام علی علیه السلام و گرامیداشت روز درختکاری واظهارسپاس از تمامی تلاشها و زحمات تیم های پزشکی و درمانی مسئولین شهرستان،خیرین و فعالان رسانه و اجتماعی شهرستان، در خصوص آموزش و آگاه سازی مردم و همکاری نیروهای مردمی و بسیجی در ضد عفونی کردن سطح شهر ، همراهی و همکاری کامل شهروندان را در تحقق نائل شدن به شهر سالم ضروری دانست و از عموم مردم درخواست نمود به جز در شرایط اضطراری از منازل خود خارج نشوند و کارهای غیر ضروری  واداری خود را به پس از تعطیلات سال جدید موکول نمایند.

ایشان افزود : با توجه به شرایط شهرستان شورای تامین تصمیم به قرنطینه کردن شهر گرفت و از امروز تا اطلاع ثانوی شهر گلپایگان قرنطینه شد.

مهندس زاهدی از جلسات و کارگاه های آموزشی برگزار شده برای کارکنان و رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی،ضد عفونی سازی معابر،المانها،پارکها ،خودروهای عمومی ، بانکها و دستگاههای خودپرداز ، بازار و کلیه امکانات مورد استفاده عموم در سطح شهر ، اطلاع رسانی و تبلیغات رسانه ای و شهری در خصوص انتقال آموزش ها،پیام ها و هشدارهای لازم به شهروندان و آماده باش و فعالیت شبانه روزی نیروهای خدوم شهرداری در نظافت،پاکیزه سازی و ضدعفونی سازی شهر به عنوان مهمترین اقدامات و برنامه های شهرداری گلپایگان در مقابله با گسترش و شیوع  ویروس کرونا خبرداد.

روابط عمومی شهرداری گلپایگان

نمایش تعداد بازدیدها : 57

بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0