يکشنبه, 17 فروردين 1399
عنوان : تقدیم بودجه پیشنهادی سال ۹۹ شهرداری به شورای اسلامی شهر گلپایگان
کد خبر : ۴۸۷۰
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ 
ساعت : ۱۴:۱۴:۳۸

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

بودجه پیشنهادی سال ۹۹ شهرداری گلپایگان در تاریخ 29 دیماه 1398 به شورای اسلامی شهر گلپایگان تقدیم شد.

مهندس حسین زاهدی رییس شورای اسلامی شهر گلپایگان در ابتدای جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید سپهبد حاج سلیمانی و همچنین از دست دادن هموطنان عزیز در سانحه سقوط هواپیما و سیل اخیر در سیستان و بلوچستان گفت : انتظار شورا از شهردار با توجه به تخصص اصلی ایشان ، تنظیم بودجه با رویکرد عملیاتی و متفاوت از سال‌های گذشته بودهبه طوری که موجب افزایش سرانه عمران ، آبادی ، توسعه و پیشرفت شهر گلپایگان باشد.

پیمان شکرزاده ،شهردار گلپایگان، گفت: شهرداری‌ طبق آیین نامه مالی مکلف است که لایحه بودجه پیشنهادی را حداکثر تا 30 دی ماه تحویل شورای اسلامی شهر دهد تا شورا بتواند تا 30 بهمن ماه نسبت به تصویب یا اصلاح بودجه اقدام نموده و جهت تأیید نهایی به استانداری ارسال کند که امسال شهرداری گلپایگان قبل از موعدد مقرر این مهم را به سرانجام رساند.

شکرزاده  گفت: امسال طبق دستورالعمل جدید وزارت کشور از سوی سازمان شهرداری‌ها ساختار بودجه تغییر کرده است ولیکن زیرساخت‌ و تخصص لازم در شهرداری‌ها در تدوین این بودجه وجود ندارد اما به دلیل تخصص بخش مالی شهرداری گلپایگان تقریبا دستورالعمل های وزارت کشور را در بودجه تدوین نموده اند.

وی تصریح کرد: اهداف استراتژیک و راهبردی شهرداری برمبنای اقتصاد مقاومتی است که در بندهای مختلف در تدوین بودجه سال 99 مشخص شده است.

شهردار گلپایگان افزود: اولویت بندی بودجه، تکالیف مندرج در قانون برنامه ششم توسعه کشور در شهرداری است، بخشی از بندهای برنامه ششم توسعه کشور مربوط به شهرداری‌ها است که در برنامه راهبردی کوتاه مدت باید عملیاتی شود و سعی داریم مباحث درآمدی و وصول مبالغ استانی و ملی در دستور کار قرار گیرد.

شکرزاده گفت: در بخش منابع درآمدی بودجه سال 99  عوارض ارزش افزوده 21 درصد، عوارض صدور پروانه ساختمانی و ساخت و ساز 24 درصد، سرمایه‌گذاری 34 درصد، سایر منابع درآمدی 21 درصد، اعتبارات جاری 19 درصد و سرمایه‌ای و عمرانی 81 درصد پیش بینی شده است.

وی افزود: سرانه درآمد و هزینه‌های شهرداری گلپایگان براساس جمعیت 54 هزار نفری شهر گلپایگان برای هر نفر یک میلیون و 500 هزار تومان می باشد.

شهردار گلپایگان اضافه کرد: سرانه هزینه‌های جاری 290 هزار تومان، عمرانی 740 هزار تومان و سرمایه گذاری 555 هزار تومان است که در مجموع بودجه سال 99 با احتساب جاری، عمرانی و سرمایه‌ای 86 میلیارد تومان برآورد شده است.

شکرزاده تصریح کرد: سال 99 از لحاظ تأمین منابع مالی، سال سختی است ولیکن سعی و تلاش خود را در جهت جذب سرمایه‌گذار به کار می‌بندیم وبخشی از اعتبارات سرمایه‌گذاری با احداث پارکینگ طبقاتی بازار شهر جبران می‌شود.

وی، از ارائه برنامه پنج ساله شهرداری گلپایگان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: 30 دی ماه بودجه 40 میلیارد تومانی سال 98 شهرداری گلپایگان به صورت صد در صد تحقق می‌یابد . یعنی دو ماه پیش از پایان سال این مهم اتفاق افتاد.

شهردار گلپایگان تصریح کرد: 30 درصد مشکلات دفع آبهای سطحی برطرف شده و تاکنون برای جداسازی آب خام از آب شرب 5 میلیارد تومان هزینه شده است.


نمایش تعداد بازدیدها : 91

بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0