چهارشنبه, 24 مهر 1398
عنوان : بزرگداشت روز آتش نشانی و ایمنی در شهرداری گلپایگان
کد خبر : ۴۸۴۱
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ 
ساعت : ۱۰:۳۰:۵۷

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

در صبح روز یکشنبه مورخ هفتم مهرماه مصادف با روز آتش نشانی و ایمنی ، طی مراسمی از زحمات وخدمات آتش نشانان در ایستگاه شماره یک آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری گلپایگان تقدیر وتجلیل گردید.

این برنامه با حضور مهندس پیمان شکرزاده شهردار گلپایگان ، اعضای شورای اسلامی شهر، معاونین ومدیران شهرداری، همکاران آتش نشان و جمعی از کارکنان جمعیت هلال احمر شهرستان و خبرنگارانبرگزار شد.

پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط بهرام قاضی زاهدی مشاور شهردار ،مسعود حبیبی رییس اداره فرهنگی و اجتماعی شهرداری طی سخنانی ضمن تبریک روز آتش نشانی، به حادثه حمله هوایی عراق به پالایشگاه آبادان در هفت مهر 1359 اشاره کرد که در حین عملیات اطفاء حریق در اثر بمباران مجدد پالایشگاه ، جمعی از آتش نشانان به درجه رفیع شهادت نایل گشتند و به پاس حماسه آفرینی آنان هفت مهرماه روز آتش نشانی و ایمنی نامگذاری می شود.

وی با توجه به سابقه اولین ایستگاه آتش نشانی در شهر تبریز در سال 1221 هجری شمسی ، شغل آتش نشانی را از زمره مشاغل پر استرس و مشمول قانون سختی کار دانست .

پس از خیر مقدم و ارائه گزارشی از عملکرد یکسال اخیر واحد آتش نشانی توسط مهدی خلجی سرپرست واحد آتش نشانی وخدمات ایمنی،  مسعود نوری سرپرست معاونت خدمات شهری نیز از تلاشهای همکاران خود و اهتمام شهرداری و شورای اسلامی شهر گلپایگان به موضوع توسعه وتجهیز امکانات وتجهیزات آتش نشانی و آموزش وارتقای نیروها سپاسگزاری کرد.

شهردار گلپایگان نیز ضمن تبریک این مناسبت وعرض خیر مقدم به حضار و خبرنگاران ، از توجه و پیگیری اعضای شورای اسلامی شهر به تجهیز امکانات آتش نشانی و همچنین تسهیلات ورزشی و رفاهی کارکنان ، سپاسگذاری نمود و تاکید کرد اقتدار جمهوری اسلامی و هر آنچه داریم از برکت خون شهداست و در صحنه های جنگ و شرایط دشوارکشور، شهدای ارزنده و عزیزی از نیروهای آتش نشان تقدیم نظام و انقلاب شده است.

وی با اشاره به جایگاه رفیع آتش نشانان در جامعه، اوج بروز احساسات مردم برای مرام عالی آتش نشانان را در حادثه پلاسکو متجلی دانست و نقطه امیدی که مردم در هنگام مواجهه با حوادث دارند را باعث افزایش مسئولیت همکاران آتش نشان بر شمرد.

مهندس شکر زاده زحمات آتش نشانان را غیر قابل جبران دانست و با آرزوی توفیق روز افزون برای همکاران ، از حمایت و پشتیبانی ارزنده و بزرگ منشی  خانواده های آنان نیز تقدیر و تشکر نمود .

در ادامه مهندس حسین زاهدی رییس شورای اسلامی شهر نیزبا اشاره به آیه 32 سوره مائده که « هر کس ، انسانی را از مرگ رهایی بخشد، گویی همه مردم را زنده کرده است»، طی سخنانی ضمن تبریک روز آتش نشانی  وخدمات ایمنی و آرزوی صحت وسلامتی برای آنان وخانواده هایشان، به لزوم تجهیز و آمادگی کامل نیروها برای مواجهه با ماموریتها و شرایط اضطراری تاکید نمود و از حمایت شورا در خصوص تجهیز امکانات لازم و وسایل ورزشی ایستگاه های آتش نشانی خبر داد.

در خاتمه مراسم به منظور قدردانی از تلاشهای همکاران آتش نشان،  لوح تقدیر ، هدایا وشاخه های گل توسط شهردار واعضای شورای اسلامی شهر به آنان اهدا گردید و پس از مانور خودروهای آتش نشانی،کلیه حاضرین در جلسه درگلزار مطهر شهدای گلپایگان حضور یافته و ضمن قرائت فاتحه ونثار شاخه های گل به شهدای هشت سال دفاع مقدس ، با حضور برسر مزار همکار فقید آتش نشان مرحوم سعید شیرازیان ادای احترام کردند.

روابط عمومی شهرداری گلپایگان

نمایش تعداد بازدیدها : 28

بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0